« Listopad 2024 »

Ispis statistike od 2. 9. 2022.

Autor: Željka Biro, 20. 5. 2024.

Dana 17. svibnja 2024. Osnovna škola Banova Jaruga proslavila je svoj 130. rođendan. Ravnateljica i učitelji pripremili su brojne zabavne i edukativne sadržaje kako bi na poseban način obilježili ovu veliku obljetnicu.

Radionice za učenike započele su u 16:30. Djeca su, uz vodstvo učitelja, mogla izvesti pokuse iz kemije, mikroskopirati, naučiti rezati i oblikovati tijesto na više načina, porubiti krpe te izraditi jednostavne krojeve, naučiti više o zemljama i kontinentima, crtati i dr. Članovi Učeničke zadruge na zanimljiv su način predstavili svoje proizvode te ih prodavali. Reakcije učenika izuzetno su pozitivne, a radionice su bile rado posjećene. U 18:30 svečano su objavljeni rezultati natječaja za literarne, likovne i video ostvaraje. Nagrađeni učenici i njihovi mentori primili su nagrade.

U kategoriji literarnih radova nagrađeni su: Leo Mesić, 4. razred (PŠ Jamarice, OŠ Banova Jaruga, mentorica: Sanja Rašo Čar), Mateo Tintor, 2. razred (PŠ Međurić, OŠ Banova Jaruga, mentorica: Snježana Mikulić), Lorena Jurjević, 5.b razred (OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac, mentorica: Ivana Ontl Horvat),  Tea Malnar, 5.c razred (OŠ Zvonimira Franka, Kutina, mentorica: Melita Lenička), Franjo Krluk, 6. razred (OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac, mentorica: Ivana Ontl Horvat), Mia Malekinušić, 5.b razred (OŠ Zorke Sever, Popovača, mentorica: Elena Salaj Potočki), Karolina Starešinić, 7.a razred (OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac, mentorica: Marina Nejedli). U kategoriji likovnih radova nagrađeni su: Eva Maria Vojković, 3. razred (OŠ Frana Krste Frankopana, Brod na Kupi, mentorica: Ana Mihelčić Šamec), Luka Hanževački, 4. razred (OŠ Mate Lovraka, PŠ Donja Kovačica, Veliki Grđevac, mentorica: Danijela Križan), Iva Fehir, 1. razred (OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac, mentorica: Marica Čičak), Matej Prvonožac, 1. razred (OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac, mentorica: Marica Čičak) i Marko Vuga, 1.b razred (OŠ Zvonimira Franka, Kutina, mentorica: Ljiljana Košak). U kategoriji video ostvaraja nagrađeni su: učenici 3. i 4. razreda, OŠ Banova Jaruga (mentorica: Sanja Rašo Čar) te učenici  5. razreda, OŠ Banova Jaruga (mentorica: Tamara Mikša).

Svi posjetitelji mogli su kupiti tombole po cijeni od 5 €. Svečani program počeo je u 19:00 sati, a gosti su mogli uživati u nastupima. Prije nastupa učenika projiciran je film o povijesti Škole i mjesta. Nakon svečanog programa nastupio je rado viđen gost  TS „Garavi“.

Važno je naglasiti da moto cjelokupne manifestacije glasi: „Za ljepša igrališta“. Dakle, prije svega, cilj je postići da boravak u školskim dvorištima bude ugodan, privlačan i zabavan svim generacijama učenika naše škole. Prikupljenim novcem od ulaznica, tombola i radova Učeničke zadruge uređivat će se školska igrališta.

Valerija Huđa

FOTO-GALERIJA