« Listopad 2024 »

Ispis statistike od 2. 9. 2022.

Međunarodno matematičko natjecanje “Klokan bez granica“ 2024. – nagrade za najbolje učenike
Autor: Sandra Neralić, 6. 5. 2024.

2. ožujka 2024. godine pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva  u  OŠ Banova Jaruga održano je međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica" na kojem je sudjelovalo 49 učenika naše škole.

U Hrvatskoj je natjecanje održano u 632 osnovne i 90 srednjih škola.

Nagrađeni su sljedeći učenici:

R. br. / Kat.

SARA

ČAR

ECOLIER

Ostali nenagrađeni učenici rezultate su mogli vidjeti kod svojih predmetnih ili razrednih učitelja. Nagrađeni učenici nagrade će dobiti nakon 23. svibnja 2024.

Bodovni prag za najboljih 10% sudionika je: za Pčelice – 40 bodova, Leptiriće – 46.25 bodova, Ecolier – 73 boda, Benjamin – 71.75 bodova, Cadet – 78 bodova.

Priznanja za postignuti rezultat na međunarodnom matematičkom natjecanju Klokan bez granica 2024. dobili su :

Božo Čavlina, Mateo Tintor, Petar Vincent, Borna Kos, Jan Kuna, Nikolina Čop, Tena Matijević, David Čordaš i Ivana Šlehta.

Prema međunarodnim dogovorima svaki se učenik ima pravo natjecati bez obzira na njegov uspjeh u redovnoj nastavi.

Udruga “Klokan bez granica” međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja Europskih zemalja.

Učenici su se natjecali podijeljeni u sedam kategorija:

PČELICE – 2. razred osnovne škole

LEPTIRIĆI – 3. razred osnovne škole

ECOLIER – 4. i 5. razred osnovne škole

BENJAMIN - 6. i 7. razred osnovne škole

CADET - 8. razred osnovne škole i 1. razred srednje škole

JUNIOR - 2. i 3.  razred srednje škole

STUDENT - 4. razred srednje škole

Glavna joj je zadaća organizacija natjecanja “Klokan bez granica” koja popularizira matematiku među mladima i potiče samostalno rješavanja problemskih zadataka, izražavanje ideja, razvijanje logičkog mišljenja.

Moto natjecanja je: bez selekcije, eliminacije i finala.

Natjecanje se provodi svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. Sastoji se od 12 zadataka za skupine Pčelica i Leptirići, odnosno 24 zadatka za sve ostale skupine: Ecolier,  Benjamin, Cadet … Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan.

Zadaci su uvijek raznovrsni i poredani od lakših prema težima, tako i ove godine.

Zadatci i rješenja mogu se pronaći ovdje: http://www.matematika.hr/klokan/2024/

Na mrežnim stranicama Hrvatskog matematičkog društva objavljeni su službeni rezultati međunarodnog matematičkog natjecanja „Klokan bez granica“.

Sljedeće natjecanje planirano je za 20. ožujka 2025. godine (treći četvrtak u ožujku).

Zahvaljujem učenicima na  odazivu i vidimo se i sljedeće godine.

Čestitke svim učenicima - natjecateljima i njihovim mentorima na sudjelovanju i uspješnom predstavljanju naše škole na natjecanju „Klokan bez granice“ 2023./2024. šk. g.!